„TŪKSTANTMEČIO ODISĖJOS“ JACHTA GRĮŽO Į EUROPĄ
„Tūkstantmečio odisėjos“ dalyviai, apiplaukę pasaulį, gegužės 16 dieną pasiekė Ispanijos uostą Almeriją.
Buriuotojus pasitiko Lietuvos ambasados Ispanijoje diplomatai, Almerijos miesto meras Juanas Francisco Megino Lopezas, kitų Almerijos valdžios institucijų darbuotojai, vietos žiniasklaidos atstovai ir daugiau nei 200 Ispanijos lietuvių.
Šventinio sutikimo metu Lietuvos ambasada Ispanijoje atidarė mobilų balsavimo punktą, kur vietos lietuviai ir jachtos „Ambersail“ įgulos nariai galėjo balsuoti Lietuvos Prezidento rinkimuose. Ispanijos lietuviai džiaugėsi galimybe balsuoti Almerijoje.
„Lietuviai nėra pamiršę savo šalies ir domisi politiniais įvykiais. Nemažai balsavusių prisipažino, kad savo ateitį mato gimtinėje ir jiems svarbu, kas bus naujasis Lietuvos Prezidentas“, – sakė laikinoji reikalų patikėtinė Lyra Puišytė-Bostroem.
Gegužes 18 dieną jachta „Ambersail“ išplaukė į Lisaboną, kur susitiks su Portugalijos lietuviais.