*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

„TŪKSTANTMEČIO ODISĖJOS“ ĮGULĄ PASITIKO LATVIJOS LIETUVIAI

„Tūkstantmečio Odisėjos“ jachtos „Ambersail“ įgula liepos 1 dieną atplaukė į Rygą, kur ją pasitiko gausus Latvijos lietuvių būrys.

Įgulos sutikimo ceremonijoje Rygos uoste dalyvavo Lietuvos ambasadorius Latvijoje Antanas Valionis, Latvijos lietuvių bendruomenė, Latvijos Saeimo, Rygos Dūmos, Rygos uosto, Latvijos diplomatinio korpuso atstovai, Rygos gyventojai ir miesto svečiai. Sutiktuvių šventėje koncertavo Latvijos lietuvių kultūros draugijos folkloro kapela „Bijūnas“.

Ambasadorius A.Valionis pasveikino įgulą sėkmingai pasiekus Rygos uostą ir subūrus Latvijos lietuvius kartu švęsti Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį.

Ambasadorius A.Valionis perdavė Latvijos gyventojų surašytus ar nupieštus linkėjimus Lietuvos žmonėms, švenčiantiems garbingą sukaktį. Linkėjimą Lietuvai parašė ir Latvijos Prezidentas Valdis Zatleras.

Jachtos kapitonas Paulius Kovas perskaitė Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimo laišką pasaulio lietuviams.

Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje jachtos „Ambersail“ įgula susitiko su Latvijos lietuviais, kartu giedojo Tautišką giesmę. Buriuotojai dalijosi kelionės įspūdžiais, mokyklos auklėtiniai sveikino įgulą dainomis ir šokiais.

Liepos 2 dieną „Tūkstantmečio Odisėjos“ jachta išplauks į Kaliningradą.