*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

„TŪKSTANTMEČIO ODISĖJA“ PASIEKĖ KANADĄ

„Tūkstantmečio odisėjos“ jachtos „Ambersail“ įgulos nariai balandžio 26  dieną  pasiekė Kanadą ir Naujosios Škotijos provincijos uostamiestyje Halifakse iškėlė Lietuvos trispalvę.

Įgulą pasveikino Lietuvos ambasadorė Kanadoje Gintė Damušytė, Kanados lietuvių bendruomenės vicepirmininkė Rūta Kličienė, Naujosios Škotijos provincijos premjero įgaliotinis Energetikos ministras Barry Barnetas, Halifakso miesto meras Peteris Kelly, Pakrantės direkcijos prezidentas Colinas MacLeanas. Iškilmėse dalyvavo užsienio šalių konsulai, uostamiesčio jachtų klubų nariai, lietuvių bendruomenės atstovai ir vietiniai gyventojai.

Po sveikinimo ceremonijos šventė persikėlė į Jūrų muziejaus prie Atlanto vandenyno laivų galeriją. Nuolatinės senų laivų ekspozicijos salėje buvo atidaryta Mariaus Jovaišos nuotraukų paroda „Neregėta Lietuva“. Jachtos įgulos nariai dalijosi kelionės įspūdžiais ir parodė vaizdo reportažą apie „Tūkstantmečio odisėją“.

Po sutiktuvių Halifakse, kapitono Lino Tamkvaičio vadovaujama būriuotojų komanda, išvyko į Torontą. Ten jachtos įgula susitiko su Kanados lietuvių bendruomene, kuri vienija beveik 50,000 žmonių, ir oficialiai perdavė Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimą Lietuvos vardo tūkstantmečio proga.

Balandžio 28 dieną iš Halifakso 9-oji jachtos „Ambersail“ įgula, vadovaujama kapitono Viktoro Golubovskio,  pradėjo paskutinįjį kelionės etapą atgal į Europą.

„Tūkstantmečio odisėjos“ jachtos sutiktuves Halifakse surengė Lietuvos ambasada Kanadoje kartu su Naujosios Škotijos provincijos administracija, Jūrų muziejumi prie Atlanto vandenyno ir Halifakso Pakrantės direkcija.