*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

TRAKUOSE SUSITIKS LIETUVOS IR RUSIJOS TARPVYRIAUSYBINĖS KOMISIJOS PIRMININKAI

Trakuose vasario 20 dieną įvyks Lietuvos ir Rusijos tarpvyriausybinės komisijos pirmininkų Lietuvos užsienio reikalų ministro Antano Valionio ir Rusijos transporto ministro Igorio Levitino susitikimas. Jame planuojama aptarti aktualius Lietuvos ir Rusijos ekonominio, energetinio, socialinio ir kultūrinio bendradarbiavimo, taip pat bendradarbiavimo aplinkosaugos ir transporto srityse klausimus. Ypatingas dėmesys bus skiriamas Klaipėdos ir Kaliningrado uostų bendradarbiavimui, Lietuvos ir Rusijos valstybės sienos demarkavimo ir pasienio infrastruktūros modernizavimo klausimams, Rusijos Kaliningrado srities socialinei ir ekonominei plėtrai. Bus keliami ir kiti įsisenėję Lietuvos ir Rusijos santykių humanitarinio ir socialinio pobūdžio klausimai, tokie kaip Lietuvos gyventojų valiutinių indėlių, laikytų buvusiame banko “Vnešekonombank” Lietuvos skyriuje, grąžinimas. Lietuvos ir Rusijos tarpvyriausybinę komisiją buvo nuspręsta įkurti 1995 metų vasario 24 dieną. Iki šiol yra įvykę trys komisijos posėdžiai. Paskutinis jų surengtas 2003 metų balandžio 22 dieną Maskvoje.