*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

TORONTE PAGERBTI LIETUVAI NUSIPELNĘ IŠEIVIJOS ATSTOVAI

Toronte vasario 20 dieną surengtame Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjime buvo pagerbti Lietuvai nusipelnę lietuvių išeivijos atstovai. Kanados lietuvių bendruomenės Toronto apylinkės valdybos surengtoje šventėje Lietuvos ambasadorė Kanadoje Sigutė Jakštonytė įteikė ordino “Už nuopelnus Lietuvai” Riterio kryžių Kanados lietuvių bendruomenės veikėjams advokatui Algiui Pacevičiui, rašytojui ir žurnalistui Antanui Šileikai, ordino “Už nuopelnus Lietuvai” Karininko kryžių - Vilniaus krašto lietuvių sąjungos išeivijoje pirmininkui Broniui Sapliui. Pasak ambasadorės, apdovanotieji Lietuvos išeivijos atstovai savo asmenine iniciatyva, darbais ir pastangomis įnešė neįkainojamą indėlį į Lietuvos valstybės atstatymą, tautinių ir pilietinių vertybių puoselėjimą. Gausiai susirinkusiems išeivijos atstovams S.Jakštonytė perdavė Lietuvos Ministro Pirmininko Algirdo Brazausko sveikinimą. Toliau vyksta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirti renginiai JAV miestuose. Vasario 19 dieną Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Arvydas Daunoravičius dalyvavo minėjime Maironio lituanistinėje mokykloje, veikiančioje Pasaulio lietuvių centre į pietryčius nuo Čikagos esančiame Lemonto miestelyje. A.Daunoravičius pasveikino mokyklos mokinius, jų tėvus ir mokytojus. Generalinis konsulas pasidžiaugė Lietuvos laimėjimais, dideliu mokykloje besimokančių moksleivių skaičiumi, padėkojo mokytojams už jų kantrybę ir pasišventimą puoselėjant lietuvybę išeivijoje, ragino išlikti aktyviais Lietuvoje vykstančių procesų rėmėjais. Renginyje dalyvavo ir susirinkusiuosius sveikino JAV Lietuvių bendruomenės (LB) Socialinių reikalų tarybos pirmininkas ir Švietimo tarybos narys Juozas Polikaitis, Vidurio Vakarų apygardos pirmininke Aušrelė Skalaitė ir Lemonto apylinkės pirmininkė Nijolė Nausėdienė. Visi kalbėjusieji pabrėžė būtinybę puoselėti lietuvių kalbą ir kultūrą, nenutolti nuo Lietuvos reikalų. Mokykloje Lemonte mokosi 450 mokinių, jai vadovauja Audronė Elvikienė. Vasario 20 dieną Lietuvos generalinis konsulas dalyvavo JAV LB Vaukegano-Leiko apylinkės organizuotame Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjime Libertivilyje. Renginyje dalyvavo JAV LB Tarybos pirmininkė Regina Narušienė ir Lietuvių fondo valdybos pirmininkas Arvydas Tamulis. Sveikinimo kalboje A.Daunoravičius apžvelgė pokyčius Lietuvoje, ypač šaliai įstojus į Europos Sąjungą ir NATO. Diplomatas pasidžiaugė aktyvia JAV LB Vaukegano-Leiko apylinkės lietuvių veikla puoselėjant lietuvybę ir išlaikant nenutrūkstamą ryšį su Lietuva. R.Narušienė kalbėjo apie JAV LB vaidmenį Lietuvai siekiant narystės NATO ir pristatė jį apžvelgiantį leidinį. JAV LB Tarybos pirmininkė padėkojo LB Vaukegano-Leiko apylinkės politinių reikalų vedėjui Eduardui Skališiui už jo aktyvią 44 metų veiklą organizacijoje. A.Tamulis apžvelgė Lietuvių fondo veiklą ir pakvietė susirinkusius į ją įsijungti. Jis pabrėžė, kad Fondas finansuoja daugybę su lietuvybės išlaikymu susijusių projektų. Renginio dalyviai priėmė rezoliuciją, kurioje prašoma JAV Kongresą ir Ilinojaus valstijos parlamentą paskelbti vasario 16 dieną Lietuvos nepriklausomybės diena, JAV Kongresas ir administracija raginama skatinti JAV ir Lietuvos ryšius, stiprinti techninę paramą Lietuvai, plėtoti kultūrinius ir mokslinius mainus, tęsti karinės ginkluotės pagalbą bei didinti investicijas Lietuvoje. Rezoliucijoje JAV Prezidento prašoma kreiptis į JAV Kongresą, kad būtų atnaujintos Laisvosios Europos radijo ir „Amerikos balso“ transliacijos lietuvių kalba.