*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Tokijuje atidaryta Baltijos humanistinės fotografijos aukso fondo paroda

Gegužės 28 dieną Tokijo „Spiral“ galerijoje atidaryta Baltijos humanistinės fotografijos paroda „Human Baltic“. Kartu su paroda pristatoma interaktyvi programėlė apie Baltijos kelią, parodos katalogas, vyks diskusijos ir meno aukcionas, skirtas paremti Ukrainą.

Parodą atidarė pagrindinė kuratorė dr. Agnė Narušytė ir prodiuseris Sergej Grigorjev (Lietuva), kuratoriai Toomas Jarvet ir Kristel Aimee Laur (Estija), Iveta Gabalina (Latvija). Atidaryme dalyvavo trijų Baltijos šalių ambasadoriai Japonijoje dr. Aurelijus Zykas, Zigmārs Zilgalvis ir Mait Martinson.

Parodoje eksponuojama daugiau kaip 120 Baltijos šalių humanistinės fotografijos aukso fondo kūrinių, datuojamų nuo septintojo iki dešimtojo praėjusio amžiaus dešimtmečių. Rinktiniai darbai atskleidžia Baltijos šalių žmonių kasdienį gyvenimą, iššūkius ir dvasią.

Kuratorių komanda pristato 15 legendinių fotografų, tokių kaip Kalju Suur, Māra Brašmanė ar Romualdas Požerskis kūrybą, kurioje paprastos kasdienybės akimirkos pakylėjamos iki meniškumo, atsiskleidžia žmonių tvirtybė, taurumas ir gyvenimo sudėtingumas sunkiu istoriniu laikotarpiu. Be jau minėto Romualdo Požerskio, Lietuvai parodoje atstovauja Algimanto Kunčiaus, Algirdo Šeškaus, Aleksandro Macijausko, Violetos Bubelytės darbai.

„Human Baltic“ kreipia žvilgsnį į nepagražintas, tikras sovietmečiu gyvenusių žmonių istorijas. Baltijos šalių fotografai humanistai, dirbę griežtos valstybinės cenzūros sąlygomis ir priešiškumo jų pasaulėžiūrai akivaizdoje, naudojo vaizdines metaforas, paslėptas žinutes ir Ezopo kalbą, kad įveiktų suvaržymus ir mestų jiems iššūkį.

Daugialypę parodą sudaro ir Baltijos keliui skirta interaktyvi programėlė, lankytojams suteikianti galimybę susipažinti su šiuo lemiamu Baltijos šalių taikios kovos už laisvę įvykiu, išryškinanti Baltijos kelio kaip istorinio etapo ir politinės akcijos reikšmę, vienybės ir atsparumo priespaudai simbolį. Programėlės pagrindą sudaro žinomų fotografų darbai.

Gegužės 30 d. vyks parodos kuratorių ir japonų fotografijos tyrėjų pokalbis „Dvilypė fotografijos kalba“, o birželio 4 d. – aukcionas, skirtas paremti pabėgėlius iš Ukrainos Japonijoje. 

Paroda veiks iki birželio 9 d.

Parodą rengė VšĮ „Kultūrinės ir organizacinės idėjos“ (Lietuva), ISSP (Latvija), ir Juhan Kuus Dokumentinės fotografijos centras (Estija). Parodos rėmėjai: Baltijos kultūros fondas, Tokijo menų taryba, „Toshiba“ tarptautinis fondas, Lietuvos kultūros taryba, „EU-Japan Fest“, SIGMA, „Artglass“, UPS, „Spaudos departamentas“. Parodos partnerė – Lietuvos Respublikos ambasada Japonijoje.

Visas parodos naujienas galite sekti www.humanbaltic.com

 

Nuotraukos – © KOI NIPPON