*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Tel Avive pagerbtas Holokausto aukų Lietuvoje atminimas

Lietuvos ambasadorius Izraelyje Darius Degutis dalyvavo balandžio 28 dieną prie Tel Avivo Kiriat Shaul kapinėse esančio memorialo, skirto Lietuvos žydų, žuvusių Holokausto metais, atminimui, surengtame iškilmingame minėjime. Jį surengė išeivių iš Vilniaus ir Vilnijos krašto organizacija Izraelyje Beit Vilna.

Aukas pagerbė Holokaustą išgyvenusieji, jų artimieji, organizaciją Beit Vilna globojančių Izraelio karinių pajėgų bei skautų organizacijų atstovai.

D. Degutis išreiškė pagarbą Holokausto metais žuvusiųjų atminimui, pabrėžė šių skaudžių ir tragiškų istorijos puslapių svarbą Lietuvai, šalies žmonėms, jų pastangoms kurti tarpusavio supratimu ir geranorišku bendradarbiavimu grįstą lietuvių ir žydų santykių ateitį.

Jis pristatė ir tą pačią dieną Vyriausybės rūmuose įvykusią Pasaulio Tautų Teisuolių apdovanojimo ceremoniją, kitus Lietuvoje vykstančius renginius, skirtus Holokausto aukų atminimui. Ambasadorius pabrėžė, kad Lietuvos Vyriausybė nuolat skiria ypatingą dėmesį Holokausto aukų atminties įprasminimui, Lietuvos žydų istorijos ir kultūros paveldo išsaugojimui.