*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

ŠVEDIJOJE SURENGTA BALTIJOS ŠALIŲ VIENYBĖS ŠVENTĖ

Lietuvos ambasadorius Švedijoje Remigijus Motuzas rugsėjo 11 dieną dalyvavo netoli Stokholmo esančiame Vošta miestelyje vykusioje V-oje Baltijos šalių vienybės šventėje.

Sveikinimo kalboje ambasadorius pažymėjo, kad Lietuva, Latvija ir Estija turi gilias ir prasmingas bendradarbiavimo Švedijoje tradicijas. Bendradarbiavimas tarp Baltijos šalių ypač sustiprėjo po Sovietų okupacijos 1940 m. ir po Antrojo pasaulinio karo. 1943 m. Stokholme, bendradarbiaujant su švedais buvo įsteigtas Baltų komitetas, kuris rengė bendras konferencijas, nacionalinių švenčių minėjimus ir kitus kultūrinius renginius. Po šia kultūrinės veiklos priedanga slėpėsi kur kas svarbesnė - politinė veikla. Baltijos šalių atstovai nuolat kėlė jų neteisėtos okupacijos klausimą ir nepriklausomybės siekį. Ne mažiau svarbus Baltijos valstybių bendradarbiavimas Švedijoje, siekiant išlaikyti ir propaguoti savo tautinį identitetą, yra ir šiandien, gyvenant sparčiai vykstančios globalizacijos ir integracijos sąlygomis.

Šventės dalyviams pasirodė Palangos Vlado Jurgučio teatro studijos auklėtiniai, šoko Stokholmo lietuviškų tautinių šokių kolektyvas „Baltija“.