ŠVEDIJOJE APTARTA ES ENERGETIKOS POLITIKA IR LIETUVOS PIRMININKAVIMAS ES
Lietuvos ambasada Švedijoje spalio 29 dieną organizavo ES šalių narių ir kandidačių ambasadorių Stokholme susitikimą su Švedijos energetikos ministerijos valstybės sekretoriumi Danieliu Johanssonu, su kuriuo aptarta ES ir Švedijos politika šioje srityje ir energetikos klausimų sprendimas Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai.
Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas pristatė Lietuvos pirmininkavimo prioritetus ir renginius, skirtus energetikai.
Pasak ambasadoriaus, integruotos ES energetikos rinkos sukūrimas eliminuojant „energetines salas“ bei bendros išorinės ES energetikos politikos, kuri remtųsi kalbėjimo vienu balsu bei solidarumo principais, stiprinimas yra pagrindiniai Lietuvos prioritetai šioje sferoje.
D. Johanssonas diplomatams pristatė aktualiausius europinės darbotvarkės klausimus ir Švedijos energetikos politikos prioritetus. Jis akcentavo atsinaujinančių energijos išteklių plėtros bei energijos panaudojimo efektyvumo didinimo svarbą. Pareigūnas taip pat pažymėjo, kad vieninga ES energetikos rinka nebus sukurta be atitinkamų jungčių ir teigiamai įvertino sklandžiai įgyvendinamą NordBalt projektą, 2015 metais sujungsiantį Švediją ir Lietuvą.