*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

SVARBU NE TIK PRISIIMTI NAUJUS, BET IR ĮGYVENDINTI ESAMUS ESBO ĮSIPAREIGOJIMUS, PABRĖŽIA ES VALSTYBĖS NARĖS

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų tarybos susitikime gruodžio 5-6 d. Kijeve užsienio reikalų ministrai susitarė dėl „Helsinkio+40“ proceso, kuriuo siekiama sutelkti valstybių pastangas ir apsispręsti dėl tolesnių organizacijos veiklos gairių.

ESBO Ministrų taryba priėmė reikšmingus ESBO žmogiškojo matmens sprendimus: dėl minties, sąžinės, religijos ir tikėjimo laisvės bei dėl ESBO veiksmų plano dėl romų ir sinti padėties gerinimo ESBO erdvėje.

Ekonomikos ir aplinkos apsaugos srityje ESBO užsienio reikalų ministrai pritarė sprendimams dėl energetinės veiklos aplinkos apsaugos aspektų ir nebranduolinės energijos infrastruktūros apsaugos gamtos ir žmogaus sukeltų nelaimių atveju.

Politiniame ir kariniame matmenyje priimti sprendimai dėl šaulių ginklų ir įprastinės ginkluotės amunicijos, dėl masinio naikinimo ginklų neplatinimo principų, ESBO pasitikėjimo priemonių, kovojant su kibernetiniam saugumui kylančiomis grėsmėmis, sąrašo.

„Europos Sąjunga sveikina ESBO Ministrų tarybos priimtus sprendimus, tačiau taip pat pabrėžia, kad svarbu ne tik kurti naujus, bet ir įgyvendinti esamus ESBO įsipareigojimus visuose trijuose ESBO matmenyse“, - teigiama baigiamajame pareiškime.  

2014 m. ESBO pirmininkausianti Šveicarija pabrėžė, kad jos pirmininkavimo ESBO prioritetas bus visapusiškas  ESBO prisiimtų įsipareigojimų įgyvendinimas.

20-ajame ESBO Ministrų tarybos susitikime Kijeve Lietuvai atstovavo Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas.

ESBO Ministrų taryba - svarbiausia organizacijos sprendimų priėmimo ir strateginio vadovavimo institucija. Per kasmečius susitikimus ministrai apžvelgia ir įvertina organizacijos veiklą, pateikia nacionalinius požiūrius aktualiausiais saugumo tematikos klausimais. ESBO Ministrų tarybos susitikimai vyksta ESBO Pirmininkaujančios valstybės sostinėje. 2013 m. ESBO pirmininkauja Ukraina.