Susitikime Latvijoje aptartos ES užsienio politikos aktualijos
Lietuvos užsienio reikalų ministerijos kanclerė Jūratė Raguckienė dalyvavo lapkričio 27–28 dienomis Rygoje vykusiame neformaliame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių (kanclerių) susitikime.
Kancleriams surengtas būsimojo Latvijos pirmininkavimo ES Tarybai pristatymas, kurio metu aptarti šalies programos prioritetai ir siekiai. Didelis dėmesys skirtas ES Rytų partnerystės programai bei ES ir Rytų partnerystės valstybių vadovų susitikimui Rygoje, kuris planuojamas 2015 metų gegužės 21–22 dienomis.
Susitikimo metu taip pat diskutuota apie naujosios Europos Komisijos darbo metodus išorės santykių srityje, aptarti ES valstybių narių diplomatinių atstovybių naudojimosi bendromis patalpomis, ES diplomatinės tarnybos personalo politikos ir saugumo klausimai.
Toks ES URM valstybės sekretorių (kanclerių) susitikimas tradiciškai rengiamas ateinantį pusmetį ES Tarybai pirmininkausiančioje valstybėje. Latvija nuo 2015 metų sausio 1 d. prie ES vairo pakeis Italiją.