Suomijos Seinejokio mieste veiklą pradėjo Lietuvos garbės konsulė
Lapkričio 25 dieną Suomijos Seinejokio mieste savo veiklą pradėjo Lietuvos garbės konsulė Hanne Kristiina Orrenmaa. Jai priskirta konsulinė apygarda apima Pietų Pohjanmos regioną.
Garbės konsulato atidarymo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas, Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas, Seinejokio miesto meras Jorma Rasinmekis bei miesto administracijos, kultūros švietimo, verslo ir lietuvių bendruomenės atstovai.
Savo kalboje Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas pažymėjo, kad Lietuva teikia didelę reikšmę santykiams su Suomija. „Bendradarbiavimas su Šiaurės ir Baltijos šalimis yra vienas iš svarbiausių Lietuvos užsienio politikos prioritetų. Siekiame stiprinti mūsų bendradarbiavimą regioninio saugumo, energetikos, kovos su hibridinėmis grėsmėmis srityse, paramą Rytų partnerystės šalių pastangoms įgyvendinti būtinas reformas“, sakė Neris Germanas.
Vėliau įvykusiame susitikime viceministras Neris Germanas ir Seinejokio miesto meras Jorma Rasinmekis aptarė dvišalį bendradarbiavimą.
Lietuvos garbės konsulato atidarymo proga Seinejokio Lakeuden Risti bažnyčioje įvyko koncertas, kuriame dalyvavo ir vargonininkė iš Lietuvos Renata Marcinkutė-Lesieur.
Nuo šiol Suomijoje veiks keturi Lietuvos garbės konsulatai.