*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

SUOMIJOS LIETUVIAI PAMINĖJO NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DVIDEŠIMTMETĮ

Lietuvos ambasada Suomijoje kartu su lietuvių bendruomene spalio 25 dieną Helsinkio Caisa kultūros centre paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetį.

Susirinkusius lietuvių bendruomenės narius pasveikino Lietuvos ambasadorė Suomijoje Halina Kobeckaitė. Pasakojimą apie Lietuvos kelią į laisvę ir tarptautinį pripažinimą atskleidė demonstruotas Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos radijo ir televizijos parengtas dokumentinis filmas „Lietuva. Statusas – nepriklausoma“.

Renginio svečias - Estijos ambasadorius Suomijoje Martas Tarmakas lietuviškai papasakojo savo prisiminimus apie įvykius Baltijos šalyse prieš 20 metų. Be kita ko, ambasadorius jaunystėje aktyviai žaidė krepšinį, todėl pabrėžė šios sporto šakos reikšmę Baltijos valstybių žmonėms. M. Tarmakas paminėjo, kad Lietuva jo gyvenime užima svarbią vietą, o kiekvienas pasaulyje sutiktas lietuvis jam yra savas.

Suomijos ir Lietuvos draugijos „Donelaitis“ pirmininkas Hannu Niemis papasakojo apie Suomijoje XIX–XX amžiuose gyvenusius ir dirbusius iškilius lietuvius bei jų atminimo įamžinimą, apžvelgė ilgametę draugijos veiklą ir paragino lietuvius tapti jos nariais.

Helsinkio universiteto Baltų filologijos katedros studentė Sara Jalonen supažindino su savo atliekamu tyrimu apie Suomijoje gimusių lietuvių vaikų vardus ir pakvietė lietuvių bendruomenę prisidėti prie šio darbo..