Su Slovėnijos ambasadoriumi aptartos dvišalio bendradarbiavimo perspektyvos
Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas vasario 8 dieną susitiko su Varšuvoje reziduojančiu Slovėnijos Respublikos ambasadoriumi Lietuvai Robertu Krmelj. Susitikimo metu aptartos dvišalio politinio, ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės, kiti aktualūs klausimai.
„Slovėnija ir Lietuva – ES ir NATO narės, bendramintės daugeliu svarbių užsienio politikos klausimų, neseniai pažymėjusios diplomatinių santykių 25-metį“, – teigė viceministras. „Tikimės, kad šiais metais, Vilniuje atsidarius Slovėnijos garbės konsulatui, dvišaliai ryšiai dar labiau plėsis, santykius gilins planuojami dvišaliai vizitai ir konsultacijos.“
Susitikimo metu abi pusės pažymėjo, kad svarbu ieškoti naujų ekonominio bendradarbiavimo sričių ir galimybių, siekti labiau išnaudoti potencialą prekybos ir turizmo srityse.
Lietuva ir Slovėnija diplomatinius santykius užmezgė 1991 m. lapkričio 22 d.