*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Su Rumunijos ambasadoriumi aptartas dvišalis bendradarbiavimas ir ES Rytų partnerystės politikos klausimai

Kovo 23 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vaizdo konferencijos būdu kalbėjosi su Rumunijos ambasadoriumi Lietuvoje Cosminu George‘u Dinescu. Susitikimo metu aptartos dvišalių santykių perspektyvos, Covid-19 pandemijos abiejose šalyse ir Europos Sąjungos (ES) kaimynystėje situacija, bendradarbiavimo NATO bei ES Rytų partnerystės politikos klausimai.

Pokalbio metu M. Adomėnas ir C. G. Dinescu pabrėžė glaudžius ir draugiškus Lietuvos ir Rumunijos ryšius, pasidžiaugė konstruktyviu šalių bendradarbiavimu daugeliu regioninės, europinės ir globalios darbotvarkės klausimų. Viceministras padėkojo Rumunijai už indėlį, stiprinant regioninį saugumą ir aktyviai dalyvaujant Rytų partnerystės formate.

Didelis dėmesys susitikimo metu buvo skirtas Lietuvos ir Rumunijos bendradarbiavimui remiant Rytų partnerystės šalis jų europinės integracijos kelyje. Diskutuojant apie paramą Rytų partnerystės šalims kovoje su pandemija, aptartos galimybės suteikti paramą vakcinomis, toliau keliant šį klausimą ES lygiu ir ieškant galimybių sukurti paramos teikimo mechanizmą.         

Sutarta stiprinti šalių bendradarbiavimą siekiant rezultatyvaus šiais metais įvyksiančio Rytų partnerystės šalių viršūnių susitikimo, kuris pateiktų atnaujintą ir ambicingą bendradarbiavimo su Asocijuotomis partnerėmis gilinimo programą.

Susitikimo metu buvo aptarta ir šių metų vasarą Vilniuje rengiama Ukrainos Reformų konferencija bei neseniai įvykę Lietuvos ir Rumunijos aukšto lygio vizitai Moldovoje ir Ukrainoje.

Šių metų rugsėjo 13 dieną bus minimas Lietuvos ir Rumunijos diplomatinių santykių atkūrimo 30-metis.