*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Su naująja Argentinos ambasadore aptartas ekonominių mainų skatinimas

Kovo 20 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Lenkijoje reziduojančia Argentinos ambasadore Lietuvai Ana Maria Ramirez, kuri kovo 18 dieną įteikė skiriamuosius raštus prezidentei Daliai Grybauskaitei. 

Susitikimo metu aptarta dvišalės prekybos būklė ir siekis intensyvinti dvišalius ekonominius mainus.

„Turėtume geriau identifikuoti specifinius kiekvienos šalies interesus ir eksporto galimybes. Vienas iš būdų – dalyvavimas  tarptautinėse parodose ir mugėse“, – teigė ministras, pakviesdamas ambasadorę paraginti Argentinos kompanijas, dirbančias gyvybės mokslų srityje, dalyvauti 2020 metais vyksiančiame gyvybės mokslų forume  „Life Science Baltics“.

Ambasadorė pasidžiaugė, kad abi šalys sukūrė tvirtą pagrindą tolesnei sėkmingai dvišalių santykių plėtrai – abiejose šalyse yra akredituoti ambasadoriai, kasmet  vyksta dvišalės politinės konsultacijos. 

Artimiausiuose  Argentinos ambasados Lietuvai planuose – ieškoti būdų  plačiau Lietuvoje pristatyti Argentinos kultūrą ir meną, suaktyvinti universitetų bendradarbiavimą.

Argentinoje gyvena didžiausia lietuvių diaspora Lotynų Amerikoje, o Lietuvoje gyvena 16 argentiniečių. Argentiniečių bendruomenė Lietuvoje nors ir maža, bet gerai matoma.