Su Indonezijos užsienio reikalų ministre aptarti intensyvėjantys dvišaliai santykiai
Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas spalio 14 dieną Bankoke susitikęs su Indonezijos užsienio reikalų ministre Retno Marsudi sutarė toliau gilinti politinį, ekonominį ir mokslinį bendradarbiavimą, pristatė Lietuvos potencialą gyvybės mokslų, informacinių technologijų, energetikos ir kitose srityse, diskutavo dėl galimybės apsikeisti verslo delegacijomis.
Susitikime pažymėta, kad dvišaliai santykiai stiprėja ir intensyvėja: pernai rugpjūtį įvyko pirmasis oficialus Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus vizitas į Indoneziją, po to Vilniuje įvyko antrosios Lietuvos ir Indonezijos politinės konsultacijos.
Susitikime aptarti derinami nauji susitarimai atsinaujinančiosios energijos ir energijos taupymo, žemės ūkio srityse. Per Lietuvos užsienio reikalų ministro vizitą į Indoneziją praėjusiais metais pasirašytas susitarimas dėl ekonominio ir techninio bendradarbiavimo, susitarimas dėl vizų panaikinimo diplomatinių ir tarnybinių pasų turėtojams, taip pat memorandumas dėl politinių dvišalių konsultacijų.
N. Germanas įteikė pakartotinį kvietimą Indonezijos užsienio reikalų ministrei apsilankyti Lietuvoje.
Užsienio reikalų viceministras spalio 12–14 dienomis vieši Tailande, kur dalyvauja 21-ajame ES ir ASEAN užsienio reikalų ministrų susitikime.