*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Su Brazilijos lietuvių bendruomene aptarti lietuvybės puoselėjimo klausimai

Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorius Vytautas Pinkus ir Lietuvos generalinė konsulė Laura Guobužaitė sausio 25 dieną San Paule, Lietuvių sąjungos namuose, susitiko su Brazilijos lietuvių bendruomene. Pokalbyje su skirtingų organizacijų lyderiais aptarti aktualūs lietuvybės puoselėjimo ir išsaugojimo Brazilijoje klausimai, įvairių veiklų organizavimo bei finansavimo galimybės.

Diskusijų metu prieita prie išvados, kad Brazilijoje veikiančios lietuvių organizacijos turi susijungti ir veikti išvien, siekdamos įgyvendinti bendrus tikslus bei idėjas. Kaip vienas svarbiausių įvardytas poreikis įsteigti lietuvių kultūros centrą – lietuvių namus San Paule, kuriuose būtų galima įrengti nuolat veikiančią ekspozicijų salę istorijai išsaugoti, patalpas lietuvių kalbos pamokoms, šokių kolektyvų, chorų repeticijoms.  

Brazilijos lietuvių palikuonims ypač rūpėjo Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo klausimas. Generalinio konsulato atstovai pristatė pilietybės atkūrimo procesą, dvigubos pilietybės įgijimo galimybes, reikalaujamų dokumentų sąrašą, teikė individualias konsultacijas visais rūpimais pilietybės atkūrimo klausimais.  

Sausio 26–29 d. V. Pinkus ir L. Guobužaitė lankosi Argentinoje, kur dalyvauja Lotynų Amerikos jaunimo organizacijų suvažiavime bei susitikimuose su Argentinos lietuvių bendruomene.