STOKHOLME VICEMINISTRĖ APTARĖ ŠVEDIJOS PIRMININKAVIMO ES PRIORITETUS
Lietuvos užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė-Liauškienė liepos 23 dieną Stokholme su Švedijos Europos reikalų ministre Cecilia Malmstrom aptarė Švedijos pirmininkavimo Europos Sąjungai prioritetus – ekonomikos ir užimtumo skatinimą, kovą su klimato kaita. Pirmininkavimo laikotarpiu Švedija taip pat didelį dėmesį ketina skirti ir kitiems uždaviniams – spręs Lisabonos sutarties įsigaliojimo klausimus, sieks patvirtinti naują daugiametę Stokholmo programą teisingumo ir vidaus reikalų srityje, sieks priimti ES Baltijos jūros strategiją, sustiprinti ES vaidmenį pasaulyje.
A.Skaisgirytė-Liauškienė susitikime išreiškė paramą Švedijos pirmininkavimo ES prioritetams, ypač pažymėjo Baltijos energetinių jungčių plano ir Baltijos jūros strategijos sklandaus įgyvendinimo svarbą.
Viceministrė taip pat atkreipė dėmesį į būtinybę efektyviai įgyvendinti ES Rytų partnerystę ir ES lygiu paminėti 70-ąsias Molotovo-Ribbentropo pakto metines.