STOKHOLME PAMINĖTA VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA
Stokholmo lietuvių bendruomenė kartu su Lietuvos ambasada Švedijos Karalystėje vasario 21 dieną paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.
Minėjimas prasidėjo iškilmingomis mišiomis, kurias aukojo broliai pranciškonai kunigas Gediminas Numgaudis ir kunigas Paulius Vaineikis iš Lietuvos kartu su Apaštališkosios nunciatūros Skandinavijos valstybėms Stokholme sekretoriumi monsinjoru Rolandu Makricku.
Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos ambasadorius Švedijoje Remigijus Motuzas, primindamas, kad Švedija buvo viena iš pirmųjų valstybių, 1918 metų gruodžio 12 dieną pripažinusi Lietuvą de facto nepriklausoma valstybe. Lietuvos ir Švedijos ryšiai, ypač kultūrinai ir ekonominiai, labai sparčiai plėtėsi. Jau 1919 metais Stokholme buvo atidaryta Lietuvos atstovybė, pradėjo veikti Lietuvių spaudos biuras.
Ambasadorius padėkojo lietuvių tautinių šokių kolektyvui ,,Baltija“, lituanistinės ,,Saulės“ mokyklos mokytojams ir visiems kitiems už pastangas puoselėjant ir išlaikant lietuvybę Švedijoje.