*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

STIPRINAMAS LIETUVOS IR MOLDOVOS BENDRADARBIAVIMAS

Užsienio reikalų ministerijos sekretorius Audrius Navikas balandžio 13 dieną susitikęs su Moldovos gynybos ministru Valeriu Plesca pasveikino pasirašius dvišalį Lietuvos krašto apsaugos ministerijos ir Moldovos gynybos ministerijos susitarimą dėl bendradarbiavimo gynybos srityje.

„Tai neabejotinai skatins glaudesnį bendradarbiavimą“, – sakė užsienio reikalų ministerijos sekretorius..

Moldovos gynybos ministras dėkojo Lietuvai už suteiktą paramą, dalinantis reformų patirtimi. Ministerijos sekretorius užtikrino, kad parama bus toliau tęsiama.

Susitikime buvo aptarti konflikto Padniestrėje sureguliavimo klausimai. A.Navikas išreiškė tvirtą Lietuvos paramą Moldovos siekiams rasti taikų problemos sprendimą.

Šalys teigiamai įvertino Ukrainos vaidmenį, stiprinant dvišalį Moldovos ir Ukrainos bendradarbiavimą sienos apsaugos ir muitinių darbo gerinimo srityje.

Ministras V.Plesca padėkojo Lietuvai už aktyvų dalyvavimą Europos Sąjungos pasienio stebėjimo misijoje Moldovoje ir už paramą įgyvendinant dvišalius projektus.

Susitikimo metu  taip pat aptarti Moldovos gynybinės sistemos reformos ir kariuomenės restruktūrizavimo klausimai, pabrėžta šio proceso svarba tolesnei sėkmingai Moldovos ir NATO santykių plėtrai.