Smolenske pristatytos Lietuvos verslo galimybės
Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas spalio 28 dieną su darbo vizitu lankėsi Smolensko srityje, kur susitiko su srities gubernatoriumi Aleksejumi Ostrovskiu, srities Pramonės ir prekybos rūmų atstovais bei Smolensko lietuvių bendruomene.
Kartu su ambasadoriumi Smolensko srityje apsilankė ir grupė Lietuvos verslininkų, besidominčių investicijų ir prekybos su šiuo Rusijos regionu perspektyvomis. Susitikimuose su vietos valdžia bei verslu dalyvavo atstovai iš tokių Lietuvos įmonių kaip „Lietuvos geležinkeliai“, „Linava“, „Vakarų medienos grupė“, „Giantera“.
Ambasadorius, pasisakydamas apie dvišalį bendradarbiavimą, padėkojo gubernatoriui, kad sritis, kaip viena iš artimiausių regioninių kaimynių, išlaiko tvirtą ryšį su Lietuva bei pabrėžė, jog dialogą tarp šalių būtina tęsti – tik kalbantis tarpusavyje galima išspręsti kilusias problemas.
Pristatydamas Lietuvos verslininkus, ambasadorius akcentavo, jog būtina ir toliau plėtoti abipusę prekybą, kadangi ekonominis tarpusavio santykių potencialas galėtų būti išnaudojamas geriau.
R. Motuzas susitiko ir su Smolensko srities Prekybos ir pramonės rūmų vadovybe bei srities verslo atstovais, kurie atvyko į susitikimus su Lietuvos verslininkais. Jiems ambasadorius pristatė investavimo Lietuvoje privalumus. Taip pat vyko Lietuvos ir Smolensko srities verslininkų kontaktų mugė.
Vizito pabaigoje R. Motuzas susitiko su vietos lietuvių bendruomene – neformalioje aplinkoje buvo išklausyta, su kokiomis problemomis susiduria vietos lietuviai, pasidžiaugta, kad bendruomenė tęsia savo veiklą, pažadėta ir konkreti parama lietuviškomis knygomis, vadovėliais ir kt., sutarta, jog ambasada prisidės ir prie lietuviškų renginių organizavimo Smolensko srityje.