*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

SKATINAMAS GLAUDESNIS LIETUVOS IR LATVIJOS PASIENIO REGIONŲ BENDRADARBIAVIMAS

Lietuvos užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas spalio 5 dieną Latvijos mieste Liepojoje kartu su Latvijos užsienio reikalų ministru Arčiu Pabriku dalyvavo Lietuvos ir Latvijos diplomatinių santykių atkūrimo 15-ųjų metinių minėjimo renginyje.

Sveikindamas dviejų baltų valstybių diplomatinių santykių atkūrimo 15-ųjų metinių proga, Lietuvos užsienio reikalų  ministras pasidžiaugė, kad greta Lietuvos ir Latvijos „didžiosios politikos“ – Europos Sąjungos, NATO, Jungtinių Tautų reikalų – sprendžiami ir svarbūs pasienio regionų klausimai.

Paminėdamas, kad tarpusavio santykių plėtrai labiausiai trukdo ne politiniai ar ekonominiai, o visuomeniniai veiksniai, ministras P.Vaitiekūnas išreiškė viltį, kad bendradarbiaujant savivaldybėms, pasienio regionų klausimai bus sprendžiami konstruktyviau.

„Esu tikras, kad tik bendromis pastangomis ir konkrečiais darbais įveiksime dvišalio bendradarbiavimo sunkumus. O išardžius administracinę sieną, išnyks ir tarpusavio nepasitikėjimo barjerai“, – teigė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Renginyje taip pat aptarti Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo pasienyje klausimai, diskusijoje dalyvavo ir Lietuvos pasienio rajonų merai.

Po diskusijos Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai pasirašė komunikatą dėl bendradarbiavimo per sieną.

Komunikate atkreipiamas dėmesys į tai, kad būtina atnaujinti Lietuvos ir Latvijos tarpvyriausybinės bendradarbiavimo per sieną komisijos veiklą, išnagrinėti sienos kirtimo formalumų problemas ir artimiausiu metu rasti jų sprendimą. Taip pat gerinti susisiekimo paslaugų pasienyje kokybę, tobulinti kelių infrastruktūrą pasienio regionuose bei išanalizuoti latvių ir lietuvių kalbų abiejų valstybių pasienio regionų mokyklose mokymo galimybes.

Ministras P.Vaitiekūnas Liepojoje aktualius klausimus aptarė ir su Liepojos lietuvių bendruomene.

Lietuvos ir Latvijos diplomatiniai santykiai atkurti 1991 metų spalio 5 dieną.

Į Vilnių užsienio reikalų ministras grįžta spalio 5 dienos vakare.