*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

ŠIAURĖS IR BALTIJOS ŠALIŲ URM POLITIKOS DIREKTORIAI APTARIA REGIONINĮ BENDRADARBIAVIMĄ IR TARPTAUTINĖS POLITIKOS KLAUSIMUS

Helsinkyje vasario 8-9 dienomis vykusiame aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių (Nordic-Baltic 8, NB8) užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių susitikime aptartos regioninio bendradarbiavimo perspektyvos, padėtis Baltarusijoje, Artimuosiuose Rytuose ir kitos tarptautinės politikos aktualijos.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Eitvydas Bajarūnas susitikime pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) aktualijas ir klausimus, susijusius su Baltarusija po šioje šalyje įvykusių prezidento rinkimų.

Ministerijų atstovai Helsinkyje aptarė praėjusių metų rugpjūtį paskelbtą regioninio bendradarbiavimo ataskaitą, kurią parengė Šiaurės ir Baltijos šalių “išminčių“ grupė, ir joje pateiktas rekomendacijas, numatančias konkrečias glaudesnio Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo priemones užsienio politikos, diplomatinio atstovavimo, gynybos, regiono žinomumo didinimo ir kitose srityse.

Politikos direktoriai taip pat nagrinėjo ES Rytų partnerystės iniciatyvos, Afganistano, ES bendrosios saugumo ir gynybos politikos, NATO partnerysčių, Gruzijos, Rusijos, bendradarbiavimo su JAV ir kitus klausimus. Egipte tęsiantis masiniams neramumams, buvo aptarti ir Artimųjų Rytų klausimai.

Politikos direktoriai susitinka du kartus per metus aptarti regiono aktualijų ir pasirengti metiniam NB8 užsienio reikalų ministrų susitikimui.

Šių metų rugpjūčio mėnesį Helsinkyje rengiamas NB8 užsienio reikalų ministrų susitikimas, kurio metu bus surengta regioninė konferencija, skirta Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo perspektyvoms. Šių metų NB8 koordinatorė yra Suomija, kitais metais šis vaidmuo atiteks Lietuvai.