*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

SEULE PASIRAŠYTA LIETUVOS IR PIETŲ KORĖJOS SUTARTIS DĖL DVIGUBO APMOKESTINIMO IŠVENGIMO

Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis ir Pietų Korėjos užsienio reikalų ministras Ban Ki-munas (Ban Ki-moon) balandžio 20 dieną Seule pasirašė dvišalę sutartį dėl pajamų dvigubo apmokestinimo išvengimo ir mokesčių slėpimo prevencijos.

„Tai dar vienas svarbus žingsnis plečiant mūsų šalių, o ypač mūsų verslininkų, bendradarbiavimą“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Lietuvos užsienio reikalų ministras  A.Valionis pakvietė Pietų Korėjos Nacionalinės Asamblėjos Pirmininką Kim Von Ki (Kim Won Ki)ir užsienio reikalų ministrą Ban Ki-muną Lietuvos ir Pietų Korėjos santykių užmezgimo 15-ųjų metinių proga šį rudenį apsilankyti Lietuvoje

„Kviečiu iki rudens, kai Lietuva ir Korėja minės diplomatinių santykių užmezgimo 15-ąsias metines, suderinti dar kelias sutartis ir jas pasirašyti Vilniuje“, – ragino ministras A.Valionis.  

Ministrai aptarė tolesnio dvišalio bendradarbiavimo perspektyvas, tarptautines aktualijas, taip pat pasidalijo patirtimi sprendžiant okupacinio palikimo klausimus.

Šiomis dienomis vykstantis oficialus Lietuvos užsienio reikalų ministro vizitas į Pietų Korėją – antrasis dvišalių santykių istorijoje.

Lietuvos eksportas į Pietų Korėją 2005 metais sudarė 10,7 mln. JAV dolerių. Palyginti su 2004 metais, eksportas sumažėjo 82 procetais. Lietuvos importas iš Pietų Korėjos 2005 metais sudarė 88,6 mln. JAV dolerių. Palyginti su 2004 metais, jis išaugo 4,7 procentais. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2005 metais Korėjos investicijų apimtis Lietuvoje sudarė 0,85 mln. litų.

Į Vilnių Lietuvos užsienio reikalų ministras A.Valionis grįžta balandžio 23 dieną.