Lietuvos ambasados Japonijoje ir Lietuvos garbės konsulo Hokaido prefektūroje Hidekatsu Fudžii iniciatyva vasario 8 dieną Japonijos Saporo mieste įsteigta Lietuvos ir Hokaido draugystės asociacija.
Jos prezidentu išrinktas Hokaido technologijos universiteto rektorius Takudžis Šibata.
Per 70 narių vienijanti asociacija planuoja aktyviai prisidėti prie Lietuvos ir Hokaido ryšių plėtros.
Tame pačiame mieste prasidėjusio tradicinio Sniego festivalio 32-ajame tarptautiniame sniego skulptūrų konkurse tarp 15 šalių atstovų jau penktą kartą dalyvauja meninkai iš Lietuvos.
Lietuvos skulptorių komandoje esantys trys Kauno menininkai - Kęstutis Lanauskas, Nerijus Valatkevičius, Stasys Žirgulis - kuria sniego skulptūrą “Konsiliumas”.
Į Saporo miestą atvykusiai delegacijai vadovauja Kauno savivaldybės vicemeras Erikas Tamašauskas, kuris vasario 7 dieną pasirašė Kauno miesto įstojimo į Sapore įkurtą Žiemos miestų merų asociaciją sutartį.
Anot Saporo miesto mero Fumio Ueda, šios sutarties pasirašymas yra dar vienas svarbus žingsnis Kauno ir Saporo glaudesnio bendradarbiavimo link.
Lietuvos delegacijos dalyvavimą Saporo renginiuose organizavo Lietuvos ambasada Japonijoje.