*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

SANKT PETERBURGO PETROPAVSLOVSKO TVIRTOVĖJE ATIDARYTA PARODA „LIETUVOS DIDŽIŲJŲ KUNIGAIKŠČIŲ RŪMAI IR JŲ ATKŪRIMAS“

Lietuvos generalinis konsulatas Sankt Peterburge, bendradarbiaudamas su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmais ir Valstybiniu Sankt Peterburgo miesto istorijos muziejumi, lapkričio 29 dieną Petropavlosko tvirtovėje atidarė parodą „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai ir jų atkūrimas“.

Kasmet atnaujinamoje tarptautinėje kilnojamoje parodoje apžvelgiama Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų istorija, apibūdinami reikšmingiausi įvykiai, demonstruojama svarbiausia lituanistinė ikonografinė medžiaga, pristatomi tyrimai, įdomiausi radiniai ir muziejaus kolekcijos, rūmų atkūrimo projektas, pateikiama ekspozicijų koncepcija.

Sveikindama gausiai susirinkusius Sankt Peterburgo valdžios, žiniasklaidos, kultūros, mokslo atstovus, diplomatus bei lietuvių bendruomenės narius, Lietuvos generalinė konsulė Sankt Peterburge Aušra Semaškienė pastebėjo, kad Lietuvos valstybingumo simbolis – Valdovų rūmai šiandien, kaip ir prieš kelis šimtus metų, vėl priima Europos valstybių vadovus. Peterburgiečius ji kvietė apsilankyti Vilniuje ir susipažinti su šiuo lietuvių istorijos ir kultūros objektu.

Ekspozicija istorinėje Sankt Peterburgo tvirtovėje veiks iki gruodžio 15 d.