*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

ŠALIA LONDONO ESANČIOJE LIETUVIŲ SODYBOJE BUS PAŠVENTINTAS ATSTATYTAS KOPLYTSTULPIS

Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Oskaras Jusys gegužės 30 dieną šalia Londono esančioje Lietuvių sodyboje dalyvaus tradicinėje Jungtinės Karalystės lietuvių Sekminių šventėje, kurios metu bus pašventintas atstatytas koplytstulpis.

Prieš 55-erius metus Lietuvių sodyboje pastatytą medinį kryžių, simbolizavusį šalies kovą už laisvę, 2009 metais nulaužė audra. Tais pačiais metais vykusiame visuotiniame Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės suvažiavime buvo nuspręsta jo vietoje pastatyti koplytstulpį.

Jis skiriamas šiemet Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetį švenčiančiai Lietuvai.

Koplytstulpio autorius – medžio skulptūrų meistras Vytautas Ulevičius.

Beveik šešių metrų aukščio ąžuolo paminklas su aštuoniomis medžio skulptūromis (tautos mokykla ir ratelis, elementorius, Aušros varpas, sėjėjas, Švč. Mergelė Marija, Šv. Kazimieras, Šv. Jurgis ir Rūpintojėlis) simbolizuoja Lietuvos istoriją, kultūrą, kovą už laisvę ir tikėjimą.

Lėšas koplytstulpiui surinko Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė. Koplytstulpio atstatymą iš dalies finansavo Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

Iškilmėse taip pat dalyvaus Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorius Arvydas Daunoravičius, Lietuvos vyskupų konferencijos delegatas užsienio lietuvių katalikų sielovadai prelatas Edmundas Putrimas, Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės, labdaros fondo ,,Tiltas“, Britų ir lietuvių draugijos nariai.