Rytoj Vilniuje vyks penktasis Lietuvos-Azerbaidžano tarpvyriausybinės dvišalio bendradarbiavimo komisijos posėdis
Spalio 27 dieną, penktadienį, vyksiančio posėdžio metu bus aptariamas šalių bendradarbiavimas prekybos, investicijų, transporto, energetikos, kultūros ir turizmo, žemės ūkio, susisiekimo, švietimo ir mokslo, informacinių technologijų ir sveikatos apsaugos srityse. Tikimasi, kad susitikimo metu bus užmegzti naudingi kontaktai ir paskatintas aktyvesnis bendradarbiavimas.
Taip pat bus pasirašytos dvi sutartys: tarpvyriausybinis susitarimas dėl vizų panaikinimo tarnybinių pasų turėtojams ir tarpžinybinis Azerbaidžano mokesčių ministerijos ir Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos susitarimas dėl administracinės savitarpio pagalbos keitimosi informacija ir mokesčių išieškojimo srityje.
Lietuvos-Azerbaidžano tarpvyriausybinė dvišalio bendradarbiavimo komisija įsteigta 2008 metais pagal Lietuvos ir Azerbaidžano vyriausybių susitarimą dėl bendradarbiavimo ekonomikos, pramonės ir energetikos srityse. Komisijos veiklos tikslai – analizuoti tarpvyriausybinio susitarimo taikymą ir įgyvendinimą, dvišalių santykių plėtojimą, teikti rekomendacijas dėl bendradarbiavimo sąlygų gerinimo, naujų bendro intereso sričių ieškojimas. Paskutinįjį kartą Komisija buvo susirinkusi 2014 metų spalio mėnesį Azerbaidžane. Lietuvos delegacijai Komisijos veikloje vadovauja užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.