RYGOJE – LIETUVIŲ MENININKĖS RETROSPEKTYVINĖ PARODA
Rygoje, Nacionaliniame Latvijos menų muziejuje, liepos 10 dieną atidaryta retrospektyvinė lietuvių grafikės Nelės Zirnitės-Žukauskaitės paroda „Laiko rezervuaras“. Parodos atidaryme sveikinamąjį žodį tarė Lietuvos ambasadorius Latvijoje Antanas Valionis.
Menininkė, gyvenanti ir kurianti Rygoje, šiais metais švenčia 50-ąjį jubiliejų. Ta proga parodoje pristatomi geriausi grafikės per visą jos kūrybos istoriją sukurti darbai – iš ciklų „Laiko ženklas“, „Nešantis“, „Nexus“, „Meilės slėnis“ ir kiti.
Nuo 1985 metų N.Zirnitė-Žukauskaitė yra Latvijos dailininkų sąjungos narė, aktyviai dalyvauja tarptautinėse parodose, yra Latvijos akademijos dėstytoja, Latvijos krikščioniškosios akademijos grafikos asocijuota profesorė, „Grafikos Kameros“ oforto dirbtuvių vadovė, Latvijos dailininkų sąjungos tarybos narė.
Meninkės darbai ne kartą eksponuoti JAV ir Europos dailės galerijose. 2005 metais Breslave (Čekija) vykusioje tarptautinėje mažųjų formų grafikos bienalėje ji buvo apdovanota Grand Prix. N.Zirnitės-Žukauskaitės kūriniai yra pristatyti leidinyje „The Best of Printmaking“ (1997 m. Rockport Publisher-Gloucester, JAV), kuriame publikuoti 250 geriausių pasaulio grafikų darbai. Taip pat ji pelnė pagrindinį prizą devintojoje Talino grafikos trienalėje Estijoje, 2008 metais gavo pirmąją premiją prestižinėje grafikos bienalėje Šativoje (Ispanija). Grafikės atvirukas puošia Latvijos prezidentės Vairos Vykės Freibergos asmeninę kolekciją.
Grafikė N.Zirnitė-Žukauskaitė turi savitą braižą, jos estampai dažnai yra didelių formų. Menininkei aktualiausi žmogaus būties ir tapsmo, gyvenimo prasmės paieškų motyvai.
N.Zirnitės-Žukauskaitės retrospektyvinės parodos atidarymą finansavo Lietuvos ambasada Latvijoje.
Paroda veiks iki rugpjūčio 16 dienos.