*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

RYGOJE ĮTEIKTOS PREMIJOS SĖKMINGIAUSIAI LATVIJOJE DIRBANČIOMS LIETUVOS ĮMONĖMS

Lietuvos prekybos rūmai Latvijoje ir Lietuvos ambasada Latvijoje sausio 19 dieną Rygoje surengė ceremoniją “Merkurijus 2004”, kurioje pirmą kartą įteikti apdovanojimai sėkmingiausiai Latvijoje dirbančioms Lietuvos įmonėms ir Latvijos įmonei Lietuvoje. Premiją “Merkurijus” įsteigė Lietuvos prekybos rūmai Latvijoje, vienijantys Latvijos rinkoje dirbančias lietuviškas įmones. Bendroves apdovanojimams atrinko speciali komisija, kurią sudarė svarbiausių Latvijos dienraščių ekonomikos skyrių redaktoriai. Komisijai pirmininkavo Lietuvos ambasadorius Latvijoje Osvaldas Čiukšys ir Lietuvos prekybos rūmų Latvijoje prezidentas Romas Gailevičius. Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus premijos laureatams atsiuntė sveikinimą ir padėką už Lietuvos įmonių indėlį į sėkmingą Lietuvos eksporto ir investicijų plėtrą Latvijoje ir palinkėjo sėkmės plėtojant verslą šiais metais. Latvijos įmonių registro įmonės „Lursoft“ duomenimis, Latvijoje veikia 863 lietuviško kapitalo įmonės. Jos pagal veiklos sritis buvo suskirstytos į 14 grupių. Kiekvienoje grupėje buvo teikiamos dvi premijos: “Metų lyderis” ir “Metų viltis”. Be to, Lietuvos prekybos rūmai Latvijoje įsteigė šešias specialias premijas “Merkurijus”: “Geriausia metų įmonė”, “Metų naujokas”, “Lietuvos verslo pradininkas Latvijoje”, “Metų reklamos agentūra”, “Geriausias metų atstovas”, “Sėkmingiausiai dirbanti Latvijos įmonė Lietuvoje”. Lietuvos ambasadorius Latvijoje įsteigė specialią premiją Lietuvos įmonei “Už indėlį formuojant Lietuvos verslo įvaizdį Latvijoje”. Po pirminės atrankos komisijai buvo pateikti duomenys apie 261 Lietuvos įmonės veiklą Latvijoje 2004 metais. Sausio 12 dieną Lietuvos ambasadoje Rygoje komisija atrinko premijos “Merkurijus” laureatus. Specialios premijos buvo įteiktos daugiausiai dėmesio dvišaliams ekonominiams santykiams skyrusiems Lietuvos ir Latvijos žurnalistams. Apdovanojimų ceremoniją vedė aktorė Aurelija Anužytė ir Latvijos radijo stoties “Skonto” programų direktorius Valdis Melderis. Ceremonijoje dalyvavo per 200 svečių: Latvijoje akredituotų užsienio šalių diplomatai, Šiaulių miesto savivaldybės atstovai, Lietuvos ir Latvijos įmonių, asocijuotųjų verslo struktūrų atstovai, abiejų šalių žurnalistai. Tai jau antras stambus Lietuvos prekybos rūmų Latvijoje ir Lietuvos ambasados Latvijoje organizuojamas renginys šią žiemą – pernai gruodžio 15 dieną baigiamajame metų susitikime Lietuvos verslo atstovai bendravo su Latvijoje studijuojančiu jaunimu iš Lietuvos. Kadangi viena opiausių problemų, su kuria susiduria Lietuvos įmonės, yra gerų darbuotojų trūkumas, šiuo susitikimu buvo siekiama supažindinti potencialius darbdavius ir darbuotojus, turinčius reikalingą kvalifikaciją, kad šie turėtų pakankamai motyvacijos likti dirbti Lietuvos įmonėse gimtinėje arba kaimyninėse šalyse. Lietuvos prekių eksportas į Latviją per tris 2004 metų ketvirčius, palyginti su 2003 metų atitinkamu laikotarpiu, išaugo 46 proc. ir sudarė 1,656 milijardo litų.