*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Rumunijos sostinėje pasodintas Šimtmečio ąžuolų parkas

Balandžio 19 dieną Lietuvos ambasados Rumunijoje iniciatyva Bukarešte, Jaunimo parko teritorijoje atidarytas 100 ąžuoliukų parkas, skirtas įamžinti šiemet minimiems Lietuvos valstybės atkūrimo ir Didžiojo Rumunijos susivienijimo šimtmečiams.

Parko atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir po ąžuoliuką pasodino šalyje viešintis Lietuvos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Bukarešto merė Gabriela Firea, Rumunijos institucijų ir organizacijų atstovai, Bukarešte reziduojančių užsienio šalių diplomatai, lietuvių bendruomenės nariai, verslo ir akademinio pasaulio atstovai.

Kiekvienas ceremonijos dalyvis galėjo tapti 10 000 kvadratinių metrų parko teritorijoje pasodinto pasirinkto medelio globėju ir gauti tai patvirtinančius vardinius sertifikatus su pažymėta ąžuoliuko vieta.

Tarp medžių įsiterpusioje Vyčio kryžiaus formos aikštelėje pastatyti lauko treniruokliai, kurie, tikimasi, taps papildomu traukos tašku tiek aplinkinių namų gyventojams, tiek Bukarešte gyvenantiems lietuviams.

Ąžuolų parko projektas įgyvendintas bendromis Lietuvos ambasados Rumunijoje, Bukarešto savivaldybės, Bukarešto 4-ojo sektoriaus savivaldybės, Rumunijos miškų ir vandenų ministerijos ir privačių rėmėjų pastangomis.

Rumunija, kaip ir Lietuva, šiemet mini svarbią sukaktį – gruodžio 1 dieną šalis švęs Didžiojo susivienijimo 100-ąsias metines. 1918 metais šią dieną Transilvanija nusprendė prisijungti prie Rumunijos, taip užbaigdama etninių rumunų žemių susijungimo procesą.