RENGIANTIS DERYBOMS DĖL NARYSTĖS EBPO, LIETUVOS INSTITUCIJŲ ATSTOVAI APTARĖ BENDRADARBIAVIMO SU ŠIA ORGANIZACIJA AKTUALIJAS
Užsienio reikalų ministerijoje birželio 18 dieną surengtas Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) klausimams spręsti sudarytos darbo grupės posėdis, kuriame valstybės institucijų atstovai apsvarstė tolesnes bendradarbiavimo su EBPO perspektyvas.
EBPO Tarybai gegužės 31 d. paskelbus ilgai lauktą ir intensyvias derybas vainikavusį sprendimą dėl tolesnės plėtros, Lietuvai buvo pateiktos narystės organizacijoje gairės.
Pagrindinis Vyriausybės pavedimu įkurtos darbo grupės tikslas – koordinuoti veiksmus siekiant efektyviai atstovauti Lietuvos interesams EBPO struktūrose ir sklandžiai įgyvendinti Lietuvai numatytą pasirengimo deryboms dėl narystės planą. Tokį Lietuvai skiriamą planą EBPO sekretoriatas įsipareigojo parengti artimiausiu metu.
Darbo grupė aptarė narystės atskiruose EBPO komitetuose, darbo grupėse ir agentūrose aktualijas, atstovavimo stiprinimą, artimiausių susitikimų kalendorių, tolesnę pasirengimo narystei eigą.