*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

PREMJERAS IR UR MINISTRAS KVIEČIA STIPRINTI BALTIJOS REGIONO ŠALIŲ BENDRADARBIAVIMĄ MOKSLO SRITYJE SIEKIANT ENERGETINIO SAUGUMO

Lietuvos mokslų akademijoje liepos 4 dieną vyksta Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai skirta energetinio saugumo konferencija „Mokslo vaidmuo užtikrinant energetinį saugumą: iššūkiai ir sprendimai Baltijos jūros regione“, kurią organizuoja Užsienio reikalų ministerija kartu su Europos Komisijos Jungtiniu tyrimų centru.

Kreipdamasis į konferencijos dalyvius, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pažymėjo mokslo, verslo ir politikos formuotojų dialogo svarbą siekiant energetinio saugumo ir pakvietė vienyti Baltijos regiono šalių mokslinį potencialą. A. Butkevičius taip pat akcentavo, kad Baltijos šalių ministrai pirmininkai išreiškė paramą Baltijos energetinio saugumo tyrimų platformos kūrimui, kurios varomoji jėga yra visų suinteresuotų šalių mokslininkų bendradarbiavimas.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pabrėžė, kad energetinis saugumas yra svarbus Lietuvos ir visos Europos Sąjungos prioritetas.

„Lietuva pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu didžiausią dėmesį skirs pagrindiniams tikslams: ES vidaus energetikos rinkos kūrimui, energetikos infrastruktūros projektų vystymui ir ES šalių dialogo su išoriniais energijos išteklių tiekėjais stiprinimui“, – sakė L. Linkevičius.

Pasak ministro, mokslas yra pažangos variklis tiek siekiant diversifikuoti energijos išteklius, tiek diegiant technologines inovacijas. Diplomatijos vadovas pasidžiaugė palaikoma idėja gilinti mokslinį bendradarbiavimą energetinio saugumo srityje ir suburti mokslininkus, institucijas ir verslo atstovus į Baltijos energetinio saugumo tyrimų platformą. Anot jo, tai būtų svarbus žingsnis bendrai sprendžiant kylančius energetinio saugumo iššūkius regione.

Konferencija yra 2012 m. lapkričio mėnesį prasidėjusių mokslo, verslo ir vyriausybinių organizacijų diskusijų bei bendradarbiavimo tąsa ir vienas pirmųjų Vilniuje vykstančių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių.

Renginyje dalyvauja švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, energetikos viceministras Aleksandras Spruogis Europos Komisijos Jungtinio tyrimų centro generalinis direktorius Dominique‘as Ristori, Baltijos regiono šalių mokslo, energetikos ir vyriausybinių institucijų atstovai, Europos Parlamento nariai, Europos Komisijos pareigūnai ir kiti svečiai.