PRANCŪZIJOS SENATE PAMINĖTAS BALTIJOS ŠALIŲ IR PRANCŪZIJOS DRAUGYSTĖS GRUPĖS DVIDEŠIMTMETIS
Prancūzijos Senate birželio 9 dieną surengtas Baltijos šalių ir Prancūzijos draugystės grupės dvidešimtmečio minėjimas.
Renginyje dalyvavo trijų Baltijos šalių atstovybių vadovai Prancūzijoje: Lietuvos Jolanta Balčiūnienė, Latvijos Sanita Pavluta-Deslandes ir Estijos Svenas Jurgensonas.Taip pat minėjime dalyvavo ilgametis Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Ričardas Bačkys, Prancūzijos ir Baltijos šalių draugystės grupės pirmininkas senatorius Denis Badrė, Prancūzijos ir Baltijos šalių draugystės grupės deleguota pirmininkė ryšiams su Lietuva senatorė Elisabeth Lamure, Senato nariai.
Renginio metu buvo pagerbtas Klodas Hurietas, Baltijos šalių ir Prancūzijos draugystės grupės įkūrėjas.
Minėjime perskaitytas Lietuvos Seimo Pirmininkės Janinos Degutienės sveikinimo laiškas. Jame pabrėžiama Prancūzijos paramos Lietuvai svarba integruojantis į Europos Sąjungą ir NATO, užtikrinant visos Europos saugumą.
J.Balčiūnienė pabrėžė, kad šis ne tik Baltijos, bet ir kitoms valstybėms svarbus istorinis įvykis neliko užmirštas, kad jis prisimenamas ir minimas Prancūzijoje, šalyje, kurią su Lietuva sieja glaudūs politiniai, ekonominiai ir kultūriniai ryšiai.
Baltijos šalių ir Prancūzijos draugystės grupės dvidešimtmečio minėjimą surengė Prancūzijos Senato Prancūzijos ir Baltijos šalių tarparlamentinių ryšių draugystės grupė.