*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Prahoje kartu paminėtos Šiaurės ir Baltijos šalių nacionalinės dienos

Birželio 11 dieną Baltijos ir Šiaurės šalių ambasados Prahoje jau 17-ą kartą drauge paminėjo savo šalių nacionalines dienas. Trečiąkart prie renginio prisijungti pakviesta ir Ukrainos ambasada, kuri dėl Rusijos pradėto karo visus savo išteklius yra sutelkusi šalies gynybai.

„Šiaurės ir Baltijos šalių aštuonetas – vieni aktyviausių Ukrainos rėmėjų, pagal procento nuo BVP dalį esame pagrindinių finansinių donorų penketuke“, – gausiai susirinkusiems svečiams sakė Lietuvos ambasadorius Laimonas Talat-Kelpša.

„Džiaugiamės, kad Europos Sąjunga suteikė Ukrainai šalies kandidatės statusą, dabar nekantriai laukiame pačios derybų dėl narystės pradžios“, – sakė Lietuvos atstovas.

Šventėje dalyvavo garbės svečias – Čekijos Senato pirmininkas Milošas Vystrčilas, kiti šalies parlamento, Vyriausybės pareigūnai, mokslo ir nevyriausybinių organizacijų nariai, miestų savivaldos, kultūros ir verslo sričių bei diasporos atstovai.

Renginio svečiams tradiciškai pristatytos Šiaurės ir Baltijos šalių tradicijos, pasiekimai, nacionalinės virtuvės skanėstai. Lietuvos stalo dekoras ir vaišės šiemet skirtos mūsų miškams. Vakaro nuotaiką kūrė gyvai atliekama svingo muzika. 

Praha – vienintelė Europos sostinė, kurioje Šiaurės ir Baltijos šalys savo nacionalines dienas kasmet mini kartu. Aštuonių diplomatinių atstovybių bendras renginys šiemet surengtas modernioje meno galerijoje „Kunsthalle“ miesto centre.