*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

PENKERIŲ METŲ SUKAKTĮ MININČIAI KARELIJOS LIETUVIŲ BENDRUOMENEI – UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRO SVEIKINIMAI

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis pasveikino Karelijos lietuvių bendruomenę 5-ių metų sukakties proga.

„Savo prasminga veikla, puoselėdami lietuviškas šaknis, stiprindami tautinę savastį ir burdami draugėn Karelijos žemėje gyvenančius tautiečius, įprasminate dramatišką istorijos likimą patyrusių mūsų protėvių atminimą. Daugeliui esate solidarumo ir bendros lietuviškos veikos pavyzdys ir gyvas liudijimas, kad net ir sudėtingiausi likimo smūgiai mus gali sustiprinti“, – sakoma Lietuvos diplomatijos vadovo sveikinimo laiške.

Ministro sveikinimą bendruomenei perduos Lietuvos generalinis konsulas Sankt Peterburge Ričardas Degutis ir Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorius Arvydas Daunoravičius, kurie lapkričio 4-6 dienomis Petrozavodske ir Medvežjegorske dalyvaus šios sukakties minėjimo renginiuose.

Ten pat vyks ir tradiciniu tampantis Šiaurės Vakarų Rusijos lietuvių bendruomenių susitikimas, kuriame dalyvaus lietuviškų organizacijų nariai iš Sankt Peterburgo, Murmansko, Karelijos ir Komijos Respublikos.

Šventinių renginių programoje – mišios lietuvių kalba Petrozavodsko katalikų bažnyčioje, šventinis koncertas, Lietuvos autorių fotografijų parodos „Lietuvos tūkstantmečio dainų šventės nuotaikos“ atidarymas ir Karelijos lageriuose kalėjusių Lietuvos politinių kalinių pagerbimo ceremonija Sandarmocho memoriale.