PEKINE APTARIAMAS LIETUVOS IR KINIJOS EKONOMINIS BENDRADARBIAVIMAS
Pekine gruodžio 12-13 dienomis vykstančiame devintajame Lietuvos ir Kinijos ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo komiteto posėdyje aptariamas dvišalis Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimas, Kinijos ir Europos Sąjungos ekonominis dialogas.
Lietuvos delegacijai vadovauja Albinas Zananavičius, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Užsienio prekybos politikos departamento direktorius. Kinijos delegacijai – Siu Tongkai, Kinijos prekybos ministerijos Europos reikalų departamento generalinis direktorius. Lietuvos delegacijos sudėtyje taip pat yra atstovai iš Lietuvos susisiekimo, Ūkio, Žemės ūkio ministerijų ir Turizmo departamento.
Posėdžio metu išreikštas abiejų šalių pasirengimas ir toliau plėtoti dvišalį ekonominį ir prekybinį bendradarbiavimą. Šalys pasikeitė nuomonėmis dėl Kinijos ir ES ekonominio dialogo ir konstatavo, kad Lietuvos narystė ES vaidina teigiamą vaidmenį plėtojant dvišalius Lietuvos ir Kinijos santykius.
Delegacijos sutarė, kad yra didelės perspektyvos Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimui transporto, investicijų, turizmo, žemės ūkio, smulkių ir vidutinių įmonių plėtros ir kitose srityse. Taip pat nuspręsta ateityje kviesti ir verslo asociacijų atstovus dalyvauti komiteto posėdyje.
Lietuvos ir Kinijos ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo komiteto posėdžiai vyksta nuo 1995 metų. Kitas posėdis planuojamas 2008 metais Vilniuje.