Lapkričio 14 dieną Helsinkyje prasideda regioninis Lietuvos ambasadorių Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse pasitarimas. Šiam pasitarimui pirmininkaus Lietuvos užsienio reikalų viceministras Justas Paleckis.
Per dvi pasitarimo dienas bus diskutuojama apie Lietuvos partnerystės su Šiaurės Europos ir Baltijos šalimis perspektyvas, Europos Sąjungos aktualijas ir bendrus uždavinius, pasirengimą dirbti Europos Sąjungos Taryboje. Bus aptariamos ir Danijos pirmininkavimo Europos Sąjungoje pamokos, trišalio Baltijos valstybių bendradarbiavimo perspektyvos.
Į susitikimo darbotvarkę įtraukti ir klausimai apie “Platesnės Europos” politiką, skirtą Europos Sąjungos santykiams su būsimosiomis kaimynėmis Rytuose, taip pat bus diskutuojama apie “Šiaurės Matmens” iniciatyvą.
Daug dėmesio bus skirta ir saugumo problematikai – NATO plėtros ir karinių programų klausimams.
Šiame susitikime dalyvaus ir aukšto rango Suomijos užsienio reikalų ministerijos pareigūnai. Su Suomijos veiklos Europos Sąjungoje patirtimi supažindins Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Antti Satuli, o apie Suomijos politiką Ukrainos, Baltarusijos bei Moldovos atžvilgiu kalbės Užsienio reikalų ministerijos Rytų departamento direktorius Harry Helenius.
Lapkričio 14 dieną numatytas ir viceministro J.Paleckio susitikimas su Suomijos užsienio reikalų ministru Erkki Tuomioja. Šiame susitikime bus aptarti integracijos į Europos Sąjungą bei dvišaliai klausimai.