*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

PASIRAŠYTA BENDRADARBIAVIMO SUTARTIS TARP LIETUVOS IR JAPONIJOS OLIMPINIŲ KOMITETŲ

Tokijuje balandžio 14 dieną pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos ir Japonijos olimpinių komitetų. Sutartį pasirašė Japonijoje viešintis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) viceprezidentas, Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Vytas Nėnius ir Japonijos olimpinio komiteto (JOK) prezidentas Tsunekazu Takeda. Po pasirašymo ceremonijos įvykusioje spaudos konferencijoje V.Nėnius pabrėžė, kad 2004 metų vasaros olimpinių žaidynių Atėnuose išvakarėse su JOK užmegzti ryšiai ateityje leis sportininkams bei jų treneriams kelti meistriškumą abiejų šalių sporto bazėse ir geriau pasiruošti tarptautinėms varžyboms Europoje bei Azijoje. Japonijos olimpinio komiteto prezidentas atkreipė dėmesį į tai, kad iki šiol JOK buvo pasirašęs bendradarbiavimo sutartis tik su penkiomis valstybėmis: JAV, Rusija, Kinija, Vokietija ir Kuba. Bendradarbiavimas su LTOK turėtų būti abipusiai naudingas, nes abiejose šalyse tradiciškai yra stiprios skirtingos sporto šakos. Japonija yra pasiruošusi padėti Lietuvai ruošiant plaukikus, dziudo imtynininkus, gimnastus, žolės riedulio ir žiemos sporto šakų sportininkus. Konkretus bendradarbiavimas bus įgyvenamas per atitinkamų sporto šakų federacijas Lietuvoje ir Japonijoje. Sutarties su JOK pasirašymą LTOK prezidento Artūro Poviliūno įgaliojimu inicijavo Lietuvos ambasadorius Japonijoje Algirdas Kudzys ir Japonijos-Lietuvos draugystės asociacija, vadovaujama buvusio Japonijos parlamentaro Seiiči Mizuno.