*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

PASAULINĖJE PARODOJE JAPONIJOJE ATIDARYTAS LIETUVOS PAVILJONAS

Japonijos Aiči prefektūroje kovo 25 dieną prasidėjo pasaulinė paroda “EXPO 2005”, kurioje atidarytas ir Lietuvos paviljonas. Lietuva yra viena iš 121 šalies parodos dalyvės – vienintelė iš trijų Baltijos valstybių. Parodos išvakarėse vykusioje oficialioje atidarymo ceremonijoje dalyvavo Japonijos imperatoriškoji šeima, ministras pirmininkas Džiuničiro Koizumi ir kiti oficialūs pareigūnai. Lietuvos paviljoną kovo 25 dieną atidarė Lietuvos ekspozicijos pasaulinėje parodoje “EXPO 2005” generalinis komisaras Romas Jankauskas, Lietuvos ambasadorius Japonijoje Algirdas Kudzys ir “EXPO 2005” Europos šalių direktorius Akihiro Savajama. Pirmąją parodos dieną Lietuvos paviljoną aplankė daugiau nei 7 tūkstančiai lankytojų. Parodos dienomis vyks įvairūs Lietuvą pristatantys renginiai, o liepos 6 dieną, kuri paskelbta Lietuvos nacionaline diena, Japonijos vyriausybės kvietimu parodą ketina aplankyti Lietuvos Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas. Taip pat planuojama surengti iškiliausių Lietuvos meno atstovų koncertus. Pasaulinės parodos rengėjai tikisi, kad parodą aplankys daugiau nei 15 mln. lankytojų.