*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Paryžiuje su Prezidente D. Grybauskaite diskutuota apie saugumo iššūkius

Birželio 5 d. Lietuvos ambasada Prancūzijoje, bendradarbiaudama su Prancūzijos tarptautinių santykių institutu (IFRI), surengė konferenciją apie pastarojo laikotarpio tarptautines krizes. Renginio viešnia – Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Diskusiją, kurioje dalyvavo apie 200 klausytojų, moderavo dienraščio „Le Monde“ žurnalistė, redaktorė S. Kauffmann ir IFRI Rusijos/ Eurazijos centro vadovė T. Kastoueva-Jean.

Diskusijoje buvo aptarti artėjantys Europos Parlamento rinkimai ir ES naujojo politinio laikotarpio prioritetai, taip pat šiandieniniai saugumo, ekonominiai, socialiniai iššūkiai, darantys įtaką bendram geopolitiniam kontekstui.  

Daugiausia dėmesio pokalbyje buvo skirta tebesitęsiančiam Rusijos karui Ukrainoje, galimi būdai toliau ir kuo efektyviau remti Ukrainą. Diskutuota dėl poreikio Europai stiprinti savo gynybos pajėgumus, valstybių ir visuomenių atsparumą informacinėms, kibernetinėms ir kitoms hibridinėms grėsmėms. Taip pat aptarti artėjantys prezidento rinkimai JAV ir jų galima įtaka geopolitinei situacijai.      

Ši diskusija – tai Lietuvos sezono Prancūzijoje preliudo debatų ciklo dalis. Debatų ciklo renginiuose siekiama diskutuoti aktualiomis europinėmis ir užsienio politikos temomis, įtraukti Prancūzijos visuomenę ir supažindinti ją su Lietuvos pozicija saugumo, gynybos, europinių vertybių, ES ateities ir kitais klausimais.

IRFI nuotraukos