*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

PARYŽIUJE – KONCERTAS LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO PROGA

Lietuvos ambasada Prancūzijoje kartu su Lietuvos nuolatine atstovybe prie Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) kovo 11 dieną iškilmingai paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines.

Lietuvos diplomatinės atstovybės Paryžiaus koncertų salėje „Salle Gaveau“ surengė klasikinės muzikos koncertą, kuriame lietuvių pianistė Mūza Rubackytė atliko kompozitorių Franzo Schuberto, Ferenzo Liszto ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinius.

Lietuvių muzikos klasiko M.K.Čiurlionio kūrinių įtraukimas į koncerto programą ypač svarbus, kadangi šiemet minimos 100-osios kompozitoriaus mirties metinės yra įtrauktos į pasaulio kultūros paveldu besirūpinančios UNESCO minimų datų sąrašą.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo progai skirtame renginyje dalyvavo kitoms užsienio šalims Paryžiuje ir UNESCO atstovaujantys diplomatai, Lietuvos garbės konsulai Prancūzijoje, Lietuvių bendruomenės atstovai.