*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

PARYŽIUJE ĮVYKO BAIGIAMASIS LIETUVIŠKO KULTŪROS SEZONO RENGINYS

Paryžiaus Archipel salėje gruodžio 6 dieną įvyko baigiamasis lietuviško kultūros sezono „Baltų siuitos“ renginys – poezijos ir muzikos vakaras „Poetų Lietuva“. Renginio globėja – Lietuvos ambasadorė Prancūzijoje Jolanta Balčiūnienė.

Vakaro metu prancūzų aktorius Julienas Vialonas skaitė Oskaro Milošo, Juozo Baltušio ir Tomo Mano tekstus. Lietuvių dainininkė Skaidra Jančaitė ir garsi prancūzų arfininkė Marie Saint-Bonnet atliko Claude Debussi ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinius.

Vakare dalyvavo lietuviško kultūros sezono globėja, Lietuvos Respublikos ambasadorė Prancūzijoje Jolanta Balčiūnienė.

Paskutinis „Baltų sezono“ renginys skirtas Vilniui – Europos kultūros sostinei 2009. „Baltų siuitų“ renginiai, organizuojami kultūros projekto „Tempo Giusto“ meno direktoriaus, pianisto ir vargonininko  Eduardo Oganesiano,  vyko nuo 2007 metų. Jų metu Paryžiaus publika turėjo progos susipažinti su lietuvių muzikų, kompozitorių, kino menininkų kūryba.