*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Paryžiuje diskutuota apie saugumo iššūkius ir artėjantį NATO viršūnių susitikimą Vašingtone

Paryžiuje diskutuota apie saugumo iššūkius ir artėjantį NATO viršūnių susitikimą Vašingtone

Birželio 13 dieną Lietuvos ambasada Prancūzijoje, bendradarbiaudama su Rytų Europos studijų centru ir Paryžiuje įsikūrusiu Bernardinų koledžu (Collège des Bernardins), surengė diskusiją tema „Nuo Vilniaus iki Vašingtono: tolesni žingsniai, stiprinant rytinio NATO sparno saugumą ir gynybą“.

Diskusijoje savo įžvalgomis dalinosi Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Transatlantinio bendradarbiavimo ir saugumo politikos departamento direktorius Giedrius Puodžiūnas, Prancūzijos Europos ir užsienio reikalų ministerijos Strateginių reikalų, saugumo ir nusiginklavimo departamento direktorius Guillaume Ollagnier, Collège des Bernardins Mokslinių tyrimų centro direktorius Antoine Arjakovsky, Estijos Tarptautinio saugumo ir gynybos centro mokslinių tyrimų vadovė Nele Loorents, Rytų Europos studijų centro politikos analitikas Adam Roževič. Diskusijoje dalyvavo apie 40 klausytojų – ekspertų, diplomatų, žurnalistų, studentų; ją moderavo Tarptautinio strateginių studijų instituto Europos užsienio politikos ir saugumo tyrimų konsultantė Rym Momtaz.

Renginyje daugiausia dėmesio skirta Vilniaus NATO viršūnių susitikimo metu priimtų sprendimų įgyvendinimo aptarimui, artėjančiam vadovų susitikimui Vašingtone bei lūkesčiams dėl jo rezultatų.

Puodžiūnas pažymėjo, kad NATO viršūnių susitikimas Vašingtone turi tapti istoriniu ne tik dėl 75-ųjų Aljanso metinių, bet ir dėl ambicingų sprendimų Ukrainos atžvilgiu.

„Turime nusiųsti aiškią žinutę Ukrainai dėl jos ateities NATO. Taip pat būtina stiprinti pagalbą Ukrainai, kad Rusija būtų sustabdyta būtent ten. Negalime nuolat sau brėžti ribų, kai Rusija nenustoja eskaluoti“, – pažymėjo G. Puodžiūnas. 

Diskusijos dalyviai taip pat aptarė galimybes didinti gynybos finansavimą, regioninių gynybos planų įgyvendinimą ir tolesnius laukiančius darbus, atkreipė dėmesį į sąsajas tarp įvairių šiuo metu vykstančių saugumo krizių.

Ši diskusija – tai Lietuvos sezono Prancūzijoje preliudo debatų ciklo dalis. Debatų ciklo renginiuose siekiama diskutuoti aktualiomis europinėmis ir užsienio politikos temomis, įtraukti Prancūzijos visuomenę ir supažindinti ją su Lietuvos pozicija saugumo, gynybos, europinių vertybių, ES ateities ir kitais klausimais.

Lietuvos ambasados Prancūzijoje nuotrauka