Palangoje vyks Baltijos šalių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas (3+1)
Gegužės 11 dieną Palangoje įvyks tradicinis kasmetinis trijų Baltijos valstybių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas (3+1). Jame dalyvaus Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai Svenas Mikseris, Edgars Rinkievičs ir Linas Linkevičius bei Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas. Ministrai aptars Europos Sąjungos ateities, daugiašalės ES metinės perspektyvos, regioninio saugumo politikos, NATO, ES Rytų partnerystės klausimus.
2015 metais 3+1 formate Baltijos šalių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai pasirašė veiksmų planą dėl bendrų veiksmų medijų, komunikacijos, pilietinės visuomenės, švietimo ir mainų klausimais. Kasmetinis Baltijos šalių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas rengiamas nuo 1996 metų.
Žiniasklaidos dėmesiui: renginyje ketinančių dalyvauti žurnalistų prašome registruotis į penktadienį, gegužės 11 dieną 14.05-14.30 val. viešbutyje „Palanga“ (Birutės al. 60, Palanga) vyksiančią spaudos konferenciją el. pašto adresu rasa.jakilaitiene@urm.lt. Žurnalistams bus suteikta galimybė filmuoti ir fotografuoti susitikimo su Vokietijos užsienio reikalų ministru pradžią (10.45 val.) ir 3+1 renginio pradžią (11.30 val.).