*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Pagerbtas Lenkijoje žuvusių Lietuvos partizanų atminimas

Gruodžio 15 dieną Lietuvos konsulato Seinuose (Lenkija) vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas kartu su Punsko valsčiaus viršaičiu Vytautu Liškausku ir Lenkijos lietuvių bendruomenės pirmininke Jolanta Malinauskaite-Vektoriene pagerbė 1949 metų gruodžio 15 dieną Šlynakiemyje žuvusių Lietuvos partizanų Jurgio Krikščiūno-Rimvydo ir Vytauto Prabulio-Žaibo atminimą.

Ant jų žūties vietoje esančio paminklo Šlynakiemyje ir simbolinio kapo Suvalkuose buvo uždegtos žvakutės bei prisimintas partizaninis judėjimas Lenkijos ir Lietuvos pasienyje. 

Lenkijoje, Suvalkų trikampyje, pokariu veikę partizanai buvo pagrindinė atrama Lietuvos partizanų Dainavos ir Tauro apygardoms. Per Lenkiją ėjo kelias į Vakarus – partizanai-ryšininkai ieškojo rėmėjų, ryšių su lenkų pogrindžio dalyviais ir vykdė užduotis, informuodami Vakarus apie pasipriešinimo sovietams kovas.