NYDERLANDUOSE PAMINĖTA NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA
Kloosterkerk bažnyčioje Hagoje kovo 12 dieną vyko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas.
Kreipdamasis į vakaro svečius, Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose Vaidotas Verba pažymėjo, kad ši šventė vienija mūsų tautą ir teikia jėgų bendromis pastangomis kurti mūsų krašto gerovę.
„2009 metai ypatingi ne tik Lietuvai, šiais metais švenčiančiai savo vardo tūkstantmetį, bet ir Vilniui – Europos kultūros sostinei“, – sakė ambasadorius V.Verba.
Po ambasadoriaus sveikinimo žodžio vakaro svečiai klausėsi vargonų muzikos koncerto. Vargonininkas Rimantas Čekelis, Lietuvoje išleidęs tradicinių bažnytinių giesmių, sekvencijų, himnų ir antifonų rinkinį, atliko keturis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio preliudus vargonams.
Vakaro metu taip pat skambėjo užsienio kompozitorių kūriniai.
Šventiniame renginyje dalyvavo užsienio šalių diplomatai, tarptautinių organizacijų atstovai, Lietuvos garbės konsulai Nyderlanduose ir lietuvių bendruomenės nariai.
Renginį organizavo Lietuvos ambasada Nyderlanduose.