NUOLATINĖJE ATSTOVYBĖJE PRIE UNESCO ATIDARYTA PARODA „LIETUVA PAŠTO SIUNTOJE“
UNESCO generalinė direktorė Irina Bokova ir Lietuvos nuolatinis atstovas prie UNESCO Arūnas Gelūnas rugsėjo 30 dieną organizacijos būstinėje Paryžiuje atidarė interaktyvią parodą „Lietuva pašto siuntoje“.
Ši paroda – tai keliaujantis įdomybių kambarys, pristatantis Lietuvos gamtos, architektūros ir kultūros objektus, įtrauktus į UNESCO registrus bei sąrašus.
„Sveikinu ir dėkoju Lietuvai už tokią naujovišką, turtingą ir UNESCO dvasią taikliai atspindinčią parodą. Man atrodo, kad šiais didelių permainų ir iššūkių laikais pabrėžti paveldo turtingumą ir žmoniją siejančius ryšius yra itin svarbu“, – sakė I. Bokova ir pabrėžė, jog tausodama ir pristatydama kultūros paveldą, Lietuva itin sėkmingai bendradarbiauja su kaimyninėmis šalimis.
„Apie du milijonus lietuvių, latvių ir estų susikibo už rankų į vieną 600 kilometrų ilgio žmonių grandinę, sujungusią tris Baltijos šalis. Man atrodo, kad UNESCO viduje mes taip pat turėtume dažniau susikibti už rankų įgyvendindami esminę mūsų misiją – kurti taiką pasitelkus kultūrą, švietimą ir mokslą“, – atkreipdamas dėmesį į Baltijos kelią vaizduojančią siuntą sakė A. Gelūnas.
Įdomybių kambario principu sukurtos keliaujančios parodos lankytojai atveriamose skryniose išvys į UNESCO sąrašus įtrauktas Lietuvos gamtos ir kultūros vertybes: Vilniaus senamiestį, Kernavės archeologinę vietovę, Kuršių neriją, Žuvinto biosferos rezervatą, bus supažindinti su kryždirbystės, sutartinių, dainų ir šokių švenčių tradicijomis, Baltijos kelio dokumentais.
„Lietuva pašto siuntoje“ UNESCO būstinėje viešės iki spalio 5 d.