Nobelio premijos laureatė Aung San Suu Kyi: visada norėjau aplankyti Baltijos šalis
Skiriamuosius raštus Mianmaro Prezidentui įteikusi Lietuvos ambasadorė Ina Marčiulionytė lapkričio 18 dieną šalies sostinėje Neipide susitiko su valstybės patarėja, Nobelio taikos premijos laureate Aung San Suu Kyi.
Ambasadorė priminė valstybės patarėjai jos vaizdo įrašą – sveikinimą, nufilmuotą dar namų arešto sąlygomis, transliuotą Vilniuje Demokratijų bendrijos užsienio reikalų ministrų susitikime 2011 metais. Aung San Suu Kyi sakė, kad mūsų valstybė turėtų labai gerai suprasti Mianmarą, nes pati patyrė sudėtingus istorinius sukrėtimus ir sugebėjo pasiekti gerų rezultatų.
Į kvietimą atvykti į kitais metais gegužės mėnesį Vilniuje rengiamą, Lietuvos Respublikos Prezidentės globojamą Azijos ir Europos susitikimo (ASEM) konferenciją moterų ekonominio įgalinimo klausimais Mianmaro atstovė atsakė – „rimtai apsvarstysiu šį kvietimą, nes visada norėjau aplankyti Baltijos šalis“.
Pokalbio metu aptartos dvišalio bendradarbiavimo galimybės, ypač daug dėmesio skirta švietimo temai.
Ambasadorė taip pat susitiko su Mianmaro ekonomikos ministru Than Myint, švietimo ministru Myo Thein Gyi, Užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriumi U Kyaw Zeya, kitų institucijų atstovais. Aptartos dvišalio politinio, ekonominio, vystomojo bendradarbiavimo galimybės bei partnerystė švietimo srityje.